Jakie są najważniejsze zalety kantorów online?

Kantory internetowe sukcesywnie zdobywają sobie coraz większą popularność wśród polskich konsumentów. Według specjalistów można wskazać dwie najbardziej podstawowe przyczyny tego stanu rzeczy: rozwój technologii internetowych oraz wciąż postępująca informatyzacja wszystkich sektorów a także rosnąca popularność takich narzędzi inwestycyjnych, jak na przykład rynek forex.

Na tym obrazie sytuacji, które w ogólnym rozrachunku jest jak najbardziej pozytywny, można jednak wskazać pewne rysy, a mianowicie fakt, że kantory internetowe wciąż nie cieszą się w naszym kraju taką popularnością, jak to miejsce na przykład w przypadku państw Europy Zachodniej, gdzie z tradycyjnych, stacjonarnych punktów wymiany walut korzystają już właściwie niemal wyłącznie turyści. Według analityków główną przyczyną tego stanu rzeczy jest wciąż stosunkowo niewielka wiedza, jaką na temat kantorów internetowych posiadają Polacy.

 

Jakie są najważniejsze zalety kantorów online?

 

1. Niskie kursy

Wystarczy odwiedzić dowolny kantor internetowy, aby przekonać się co do tego, że oferowane przezeń kursy walut pl są w wielu przypadkach nawet o kilkanaście groszy niższe, niż ma to miejsce w przypadku kantorów stacjonarnych. Wynika to z bardzo prostej przyczyny, a mówiąc dokładniej, ze znacznie niższych kosztów działania, jakie są związane z prowadzeniem kantoru internetowego. Dzięki temu, dobry internetowy kantor jest w stanie zaoferować klientowi znacznie korzystniejszy kurs waluty pl, niż ma to miejsce w przypadku nawet najtańszych kantorów stacjonarnych.

2. Szybkość obsługi

Nie jest tajemnicą, że sprzedaż a zwłaszcza kupno większej ilości waluty w przypadku kantoru stacjonarnego przypomina nieraz skomplikowaną operację logistyczną, która łącznie może potrwać nawet kilka godzin(zamówienie pieniędzy w kantorze, wpłata zaliczki, wypłata środków z banku itd). W przypadku kantoru internetowego ta sama operacja zajmuje co najwyżej kilkanaście minut.

3. Bezpieczeństwo

Jak wiadomo, kupno lub sprzedaż większej ilości waluty w kantorze stacjonarnej wymaga przemieszczenia się po mieście ze znaczną kwotą pieniędzy, a to nigdy nie jest do końca bezpieczne. W przypadku kantorów online transakcji dokonujemy siedząc przy monitorze, a same przelewy są realizowane za pośrednictwem renomowanych, w pełni bezpiecznych platform obsługujących płatności internetowe.

https://www.dobrykantor.pl/kantor-internetowy.html